22 nëntor 2007

Zemerthyeri

Zemerthyeri

U linda une mes eres
Ne rruge pa krye
Ne trup une ruaj zemren
Ate zemer qe dikur ma thyen

Kerkova per nje zjarr
Trokita ne dere
Po zjarri une vete isha
Dhe koha se ngroh ate diell

(refren)
Dhe tani jo nuk kerkoj
Ate yll qe une se shoh
Edhe qiejt po lotojne
Zemerthyer thone…
Ti do jesh pergjithmone

U linda une mes eres
Ne nate pa yje
Dhe enga iku larg
Atje ku shpirti u mbyll

Kerkova per nje vajze
Thirra pa emer
Se dija se si quhej
Ndoshta ajo ish ne zemer

(Refreni dy here)

0 Komente:

Posto një koment

  ©Designed by Dendi.