23 nëntor 2007

Ne udhekryq


Djemte e Detit – Ne udhekryq

Nisem ne shi,me pallton e gjate
Kujtimet prane s’me leshojne
Te gjitha i fala,trofete e shpirtit tim
Asgje t’me kthehet une s’kerkoj
Ne udhekryq u ndala prape
Nje mike humba dhe ty
Por nisem larg une zemer trishte
Por te dua perjetesisht

“REFRENI”
Largohu larg, ti me thua
Nje dite do te kthehet serish
Ndoshta ti do t’kesh ndryshuar
Une te desha çmendurisht
Jo jo s’mund te harrohet
Nje sfide eshte koha ,mjerisht
Te premtoj se I gjalle a I vdekur
Do te vij tek ty per Krisht

0 Komente:

Posto një koment

  ©Designed by Dendi.