01 korrik 2009

Perralle Dashurie (Epos)

Perralle Dashurie

Fshehtas si nje kusar
I ika dhe e lashe shkrete
E mora une ne krah
Mbase te fundit here ne jete
Si femije ish dhe besonte
Ne perrallat e njemije neteve
Ne gjume i pershperita
Fli se enderr eshte kjo jete


Perendojne yjet
Zbehen fiken krejt
Kthehu ti mbaj
Premtimin qe me dhe
Si mund te harroj
Kryet pas mos te kthej
Kur rralle ne bote
Dashurine e gjejme

Jam shpend stine dhe shtegtoj
Kur te vij vera prape do t’kthehem
Ere e vjeshtes fryn kam ftohte
Dimri i eger me sjell vdekjen

Nese ndodh qiellit te mbes
Ne kete bote ne mbetsh vetem
Me harro se dashuria
Nuk eshte shpirt jo per gjithe jeten

Muzika: Valentin Markvukaj
Teksti: Timo Flloko

2 Komente:

Anonim,  22 mars, 2012  

shume tekst i papare

herbal gonore 09 shkurt, 2016  

I wish to convey my gratitude for your kindness for visitors who absolutely need assistance with that idea. Your real dedication to passing the message all over had been pretty practical and has without exception enabled associates much like me to realize their targets. Your own warm and friendly key points indicates a lot to me and extremely more to my mates. With thanks; from each one of us.  Cara Meyembuhkan Kutil Kelamin Alami Tanpa Operasi

Posto një koment

  ©Designed by Dendi.